איפה קונים קפה טחון-coffeet-pro.myshopify.com

? איפה קונים קפה טחון

כל מי שנכנס לעולם הקפה מגלה שיש המון מה ללמוד בתחום. אחד הנושאים בקרב רבים הוא הדרך הנכונה לקנות קפה וכמובן שהדבר מעלה את השאלה איפה קונים קפה טחון. 

אחת ההנחות של אוהבי קפה רבים היא שעדיף לטחון את הקפה באופן עצמאי מאשר לקנות אותו טחון. אין כל ספק כי הטריות של הקפה היא אחד המרכיבים המשמעותיים בהשגת הטעם המושלם, אך ישנם מקרים בהם עדיף בכל זאת לרכוש מראש קפה טחון ולא להשתמש במטחנה בבית ואותם נבחן כאן בכתבה.

הסיבה לטחון את פולי הקפה

רגע לפני שנבחן מתי עדיף לטחון לבד את הקפה, מתי לקנות קפה טחון ואיפה, חשוב שנבין את הסיבה לטחון את הפולים מלכתחילה. הטחינה מגדילה את שטח הפנים של פולי הקפה ומאפשרת להשיג את מיצוי הטעמים הרצוי. אם נשים את פולי הקפה כשהם שלמים בתוך המים, נשיג בסופו של דבר חליטה, אך היא תהיה בוודאי חלשה וגם ייקח זמן רב עד שיושג טעם הקפה. 

טחינת פולי הקפה מאפשרת להשיג חשיפה גדולה יותר והיא מאפשרת לתרכובות להתמוסס במים ולהשיג בסופו של דבר את הקפה. טחינת הקפה מאפשרת לו להיחשף לסביבה ובתוך כך לא מדובר רק על המים החמים אלא גם על חמצן שנמצא באוויר. חשיפה ממושכת לחמצן עלולה להוביל לפגיעה בטעם הקפה ולחליטה "שטוחה". 

מתי כדאי לקנות קפה טחון

הטחינה משפיעה על הטעם של הקפה ולכן רבים מחזיקים במטחנה ביתית או במכונת קפה משולבת עם מטחנה. בבתי הקפה משתמשים רק בפולי קפה אשר נטחנים במקום. עם זאת, לא פעם עדיף לקנות קפה טחון וזאת ממספר שיקולים.

אנשים ממהרים אשר רוצים להתחיל את הבוקר שלהם עם הקפה המועדף, בלי רעש המטחנה ובלי להמתין, יעדיפו לקנות קפה טחון. אלו שמכונת הקפה שלהם אינה כוללת מטחנה יעדיפו בדרך כלל את הקפה הטחון הקנוי וזאת כיוון שמכונה נוספת תופסת מקום ורבות מהמכונות לא טוחנות את הקפה לגודל הגרגירים האופטימלי. כשאנחנו מבצעים טחינה, אנחנו יודעים שאתם, אוהבי הקפה, מקבלים את הקפה הטוב ביותר. 

איפה קונים קפה טחון 

לאחר שהבנו שישנם מצבים בהם עדיף לקנות קפה טחון על פני טחינה בבית (או במשרד), הנה שלושת כללי הזהב לבחירת המקום לרכישת קפה טחון:

  1. על הטחינה להיות טרייה

ישנה חשיבות לטריות הקפה. יש לשים לב כי הקפה לא נטחן לפני זמן רב מדי ולוודא כי התהליך התבצע בקפידה רבה, בתנאים אופטימליים מבחינת לחות-יובש וכי הקפה נכנס לשקית המתאימה לכך מיד.

  1. חשוב לשמור את הקפה בשקית המתאימה 

שקית הקפה צריכה להיות אטומה לחלוטין כאשר היא מגיעה בדרך כלל בוואקום. איטום נכון מאפשר לשמור על הטריות של הקפה ולהבטיח את הטעם המושלם גם כשהקפה נרכש כשהוא נטחן. כך או אחרת מומלץ לשמור על סגירת השקית או כלי אטום אחר לאחר הפתיחה.

  1. יש לבחור תערובת בהתאם לטעם האישי 

כדאי לקנות קפה טחון במקום שמציע מספר אפשרויות ולהתנסות במספר טעמים עד למציאת הטעם המושלם. מה שנכון לאחד, לא נכון לאחר וכל אחד ואחת אוהבים את הקפה שלהם בעוצמה אחרת. יש למצוא את החנות שמציעה את הקפה בטעם (האישי) המושלם. 

נכתב על ידי Dor Ariel

עוד מאמרים

על ארבעה סוגי קפה דיבר הבריסטה:

סוגי פולי קפה   בחינת שקיות הקפה תציג לא פעם את המילים "קפה ערביקה". ישנם מספר סוגי פולי קפה אך 70-60% מהקפה שמיוצר בעולם הוא מסוג ערביקה אך זה ל...